Informacje

Dziecko idzie do przedszkola?

Chcesz zapisać swojego malucha do najbliższej, miejskiej placówki możesz to zrobić od 4 do 17 marca. Przez dwa tygodnie będzie trwała rekrutacja do przedszkoli miejskich na kolejny rok szkolny - 2019/2020. Zgłoszenie trzeba złożyć za pomocą systemu elektronicznego, logując się pod adresem: https://przedszkola-swietochlowice.nabory.pl/.

 

Pierwszeństwo mają dzieci, w wieku od 3 do 6 lat. W szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym mogą zostać objęte dzieci 2,5 letnie, przy czym mogą one przystąpić do naboru dopiero w rekrutacji uzupełniającej.

 

Rodzice mają prawo wskazać we wniosku maksymalnie trzy przedszkola miejskie, w preferowanej przez siebie kolejności.  O zasadach i wymaganiach naboru warto już dziś przeczytać na stronie internetowej: http://mzo.swietochlowice.pl/ oraz stronach internetowych przedszkoli miejskich. Elektroniczny serwis rekrutacyjny jest dostępny od 19 lutego 2019 roku w zakresie przeglądania komunikatów i ofert przedszkoli. Właściwa liczba dostępnych miejsc do rekrutacji będzie widoczna po zakończeniu procesu składania przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego - od 26 lutego 2019 r.

 

Dzieci aktualnie uczęszczające do przedszkoli miejskich nie biorą  udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, do którego aktualnie dziecko uczęszcza.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search