Informacje

Podwyżki na „Skałce”

2 stycznia wejdzie w życie zarządzenie prezydenta Daniela Begera dotyczące opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, którymi dysponuje Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”.

 

W 2020 roku nie wzrosną opłaty za korzystanie z basenu ekologicznego i lodowiska. Rosną ceny za wynajem kortów do squash. Do tej pory za jednorazowe wejście trzeba zapłacić odpowiedni 40 złotych w przypadku biletu normalnego i 30 złotych za wejściówkę ulgową. Teraz te bilety będą kosztować odpowiednio 45 i 35 złotych. Wzrosną też ceny karnetów oraz opłaty za siłownię, wypożyczenie sprzętu i korzystnie z kortów tenisowych.

 

Podniesione zostaną też opłaty za korzystanie z miejskiej pływalni krytej. Dla porównania basen w Kompleksie Sportowym "Hajduki" w Chorzowie Batorym kosztuje 9 złotych za godzinę w przypadku biletu normalnego. Można tam również bezpłatnie korzystać z sauny. W Szkole Podstawowej numer 1 taki sam bilet normalny od stycznia kosztuje 12 złotych. Musimy też zapłacić za saunę (60 groszy za minutę). Jeżeli będziemy chcieli tam posiedzieć 10 minut, to za wszystko zapłacimy 17 złotych, czyli... prawie dwa razy tyle, co w Chorzowie, Okazuje się, że świętochłowicki basen stał się jedną z droższych pływalni w okolicy. Taniej jest m.in. w Kompleksie Sportowym „Michał” w Siemianowicach Śląskich oraz na basenie sportowym w Aquadromie w Rudzie Śląskiej.

 

Od niedawna miasto pobiera też opłaty za korzystanie z Orlika. Po 10 latach skończyło się bowiem rządowe wsparcie dla obiektów, które powstały w ramach tego programu. I tak na przykład za dwie godziny korzystania z boiska przy włączonych światłach grupa musi zapłacić 60 złotych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search