Informacje

PUP i biblioteka w nowoczesnym budynku

Otwarty został zmodernizowany budynek przy ul. Plebiscytowej 3, w którym mieszczą się Powiatowy Urząd Pracy i Biblioteka Centralna MBP. Wkrótce do tej nowej siedziby przeniesie się także Referat Zarządu Dróg i Spraw Komunalnych.

Budynek na ul. Plebiscytowej jest bardzo nowoczesny. Został odnowiony, przeszkolony i zupełnie nie przypomina tego, który był tu wcześniej. Przeprowadzono też jego kompleksową termomodernizację, rozbudowano instalacje, wymieniono oświetlenie. Poza tym zagospodarowano teren wokoło. Jest tu kilka ławek, chodnik wyłożono kostką brukową.

Na najwyższej kondygnacji budynku swą siedzibę ma Powiatowy Urząd Pracy. – Chcieliśmy poprawić komfort pracy nie tylko pracownikom, ale także beneficjentom urzędu i wszystkim osobom poszukującym pracy. A jest ich na szczęście coraz mniej. Bezrobocie pod koniec lipca uplasowało się na poziomie 7 procent, a na przestrzeni ostatnich ośmiu lat spadło o ponad 10 procent – powiedział prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Na pierwszym piętrze zmodernizowanego budynku znajdują się pomieszczenia przeznaczone dla Zarządu Dróg i Spraw Komunalnych, a parter zajmuje Biblioteka Centralna MBP, przeniesiona z ulicy Konstytucji 1997r. „Centrala” wyposażona została w funkcjonalne, nowe meble i pufy, które umożliwiają czytelnikom korzystanie z książek także na miejscu. Jest tu również wydzielona na stałe strefa multimediów, w której można wypożyczyć audiobooki oraz kącik dla dzieci.

Budynek jest klimatyzowany oraz przystosowany do potrzeb ludzi starszych i niepełnosprawnych. Na piętra dostać się można windą, z której mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i petenci.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to ok. sześć milionów złotych. 85 procent tej kwoty pochodzi ze środków unijnych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search