Informacje

Informacje

W Świętochłowicach otwarto Podwórko Talentów Nivea

Wyjątkowy plac zabaw w Świętochłowicach już oficjalnie otwarty. To Podwórko Talentów Nivea, które powstało przy Szkole Podstawowej nr 5, przy ul. Sudeckiej 5.

- Dzieci bardzo zadowolone. Plac jest otwarty do godz. 20.00 i przychodzą także rodzice z dziećmi z okolicznych osiedli. Odbiór techniczny był już 18 września, więc korzystaliśmy z niego i na pewno spełnia swoją funkcję. Musimy tylko o niego dbać, aby służył nam jak najdłużej – mówi Marzena Grela, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach.

Podwórko Talentów Nivea powstało dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świętochłowic

Projekt ze Świętochłowic po raz drugi wystartował w konkursie firmy Nivea. W ubiegłym roku się nie udało, ale tym razem – dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i wszystkich mieszkańców miasta – zakończyło się sukcesem. W ogólnopolskim głosowaniu ten projekt zdobył 3 miejsce wśród miast do 60-ciu tysięcy mieszkańców.

- Jestem bardzo dumny z tego, bo to efekt zaangażowania mieszkańców. Jestem przekonany, że dzięki takiej działalności mieszkańców, będziemy mogli to miasto upiększać właśnie w taki sposób – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Podwórko Talentów Nivea jest warte 250 tys. zł i składa się trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Jest tak pomyślane, by dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje talenty, wzbogacając przy tym wiedzę z fizyki, matematyki i astronomii.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search