Informacje

Informacje

Zawaliła się część kamienicy w Świętochłowicach. Po raz drugi w tym miesiącu!

Dziś w nocy zawaliła się część kamienicy przy ul. Świdra 12 w Świętochłowicach. Już po raz drugi w tym miesiącu! Część budynku zawalił się 1 marca. Miasto zdecydowało o jego wyburzeniu.

Dziś w nocy zawalił się strop i wewnętrzna cześć kamienicy w Lipinach. W akcji ratowniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej. Budynek był pustostanem, a po przeszukaniu gruzowiska nie stwierdzono osób poszkodowanych. Po zawaleniu jednej ze ścian na początku miesiąca budynek został zabezpieczony przed wejściem niepowołanych osób.

Kamienica w Lipinach zostanie wyburzona

Kamienica przy ul. Świdra 12 jest własnością prywatną, obecnie w przymusowy zarządzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej. Miasto podjęło więc decyzję o wyburzeniu budynku. W ciągu najbliższych dni na miejsce wjedzie ciężki sprzęt.

- Jednocześnie Prezydent Miasta Daniel Beger zdecydował o wyburzeniu budynku Świdra 12A, którego zawalenie to kwestia czasu, ponieważ widoczne są braki tzw. ankrów czyli poziomych metalowych więzów spinających budynek. To wynik zorganizowanych grup zbieraczy złomy, które nie zrażając na niebezpieczeństwo, wynoszą elementy w celach zarobkowych – informuje miasto na swojej stronie internetowej.

Świętochłowiccy urzędnicy apelują, by zachować szczególną ostrożność w rejonie zawalonej kamienicy.

fot. swietochlowice.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search