„Profilaktyczne” szachy

Previous Next

To, że sport ma ogromne walory wychowawcze, wiadomo od dawna. W ramach kampania społecznej: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!, świętochłowickiej młodzieży przypomnieli o tym policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a okazją ku temu był Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach.

 

Komisarz Paweł Warchoł oraz asp. Aleksander Benisz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wygłosili prelekcję i przeprowadzili aktywne warsztaty na tematy zagrożeń związanych z alkoholem, środkami psychotropowymi czy nikotyną. W warsztatach aktywnie uczestniczyli również pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Chorzowa, a na ich stanowisku uczestnicy warsztatów mogli praktycznie skorzystać z narko i alko gogli.

Dopełnieniem imprezy był turniej szachowy, w którym wzięło udział 27 zawodników i zawodniczek ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w Świętochłowicach. Rozgrywki na szachownicach były ciekawe, a najlepszymi okazali się:

Dziewczęta:
1. Julia Plichta
2. Karolina Marzec
3. Angelika Auguścik
4. Agnieszka Suchy

Chłopcy:
1.Kamil Klencz
2. Krzysztof Kaczmarek
3. Krzysztof Rogala
4. Paweł Kokosiński

Najlepszych nagrodami uhonorował Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach, mł. insp. Andrzej Brzozowski.
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search