Relaks i trening nad Bałtykiem

Previous Next

Druga połowa sierpnia upłynęła bardzo pracowicie dla uczniów klas sportowych ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzi sportowcy spędzili dziesięć dni na obozie siatkarskim nad Bałtykiem, w Niechorzu, gdzie codziennie odbywali trening w pobliskiej hali sportowej, a przez  resztę czasu wypoczywali.

 

Do ich dyspozycji był basen, boisko do siatkówki plażowej i koszykówki. Nie mogło zabraknąć także plaży. Pogoda była typowo bałtycka, przydawały się więc pieczołowicie rozstawiane parawany i namioty. Najodważniejsi zażywali morskich kąpieli, oczywiście pod czujnym okiem ratowników. Pozostali toczyli zacięte boje w bule i siatkówkę plażową. Młodzież odwiedziła także Trzęsacz, dokąd dojechała zabytkową kolejką wąskotorową oraz Kołobrzeg. Jedno z popołudni przeznaczono na rowerową wyprawę do portu w Mrzeżynie.

 

- Młodzi sportowcy mogli nie tylko doskonalić swoje umiejętności siatkarskie, ale także korzystać z uroków naszego pięknego Bałtyku. Cieszę się, że mogli nawiązać nowe znajomości, ponieważ na ośrodku nie brakowało sportowców reprezentujących różne dyscypliny, no i porządnie odpocząć przed nowym rokiem szkolnym – podsumowuje Marek Reich, dyrektor SP 2.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search