5 medali Taekwondoków na VIII Pucharze Europy!!!

Previous Next

Niesamowitego wyczynu dokonali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO ze Świętochłowic. W dniach 9-11 czerwca w Lublinie, 12-stu zawodników naszego klubu brało udział w VIII Pucharze Europy. Trzy dni rywalizacji na 6 matach, 1200 zawodników w kategoriach walk i układów technicznych z 24 krajów, niesamowite emocje. W sumie wywalczyliśmy 5 medali i uplasowaliśmy się na 9 miejscu na 66 klubów z całej Europy.

Na najwyższym podium stanęła Natalia Mańkowska, w swojej koronnej konkurencji walk juniorek w kategorii -65 kg wywalczyła złoty krążek. Klaudia Koryciak zdobyła dwa medale: srebrny w konkurencji układów seniorek stopni uczniowskich oraz w konkurencji walk seniorek w kategorii -62 kg. Kinga Koryciak wywalczyła brązowy medal w konkurencji układów seniorek stopni uczniowskich, a Oliwia Trzeciak wywalczyła brązowy medal w konkurencji walk kadetów w kategorii +48 kg.

Niektórzy otarli się o podium :
Woś Szymon - VI w układach kadetów
Dziedzic Natalia - VI w walkach - 42 kg kadetów
Kinga Koryciak - VI w walkach -62 kg seniorek
Krzysztof Książek - IX w walkach seniorów -70 kg oraz X w konkurencji układów stopni mistrzowskich
Mruk Przemysław - IX w konkurencji układów stopni mistrzowskich
Giza Adam, Lyko Marcel, Kwapuliński Dawid uplasowali się w drugiej dziesiątce. Jest to bardzo dobry wynik patrząc na fakt że w kategorii Adama i Marcela w każdej konkurencji wystąpiło po 60 zawodników.

Wszystkie nasze wyniki zawdzięczamy ciężkim treningom , ale nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez pomocy naszego miasta Świętochłowic, które wspomogło nasz wyjazd na Puchar Europy. Podziękowania należą się także Radzie Gospodarczej przy Prezydencie naszego miasta Pana Dawida Kostempskiego,
firmie Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe PEWIMA, E i Z Witkowscy firmie Xenakis Development.

Bez tych instytucji nie byłoby tak wysokich wyników. Dziękujemy !!!

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search