Wszystkie

Akcja „PASY”

Policjanci świętochłowickiej drogówki, po raz kolejny uczestniczyli w działaniach „PASY” mających na celu sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W 28 przypadkach policjanci ukarali niesfornych kierowców mandatami karnymi.

Na ulicach Świętochłowic policjanci kontrolowali w czwartek obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy  przez uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań funkcjonariusze zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Podczas trwającej kilka godzin akcji, świętochłowiccy policjanci skontrolowali 39 pojazdów, aż w 28 przypadkach ujawniono naruszenie przepisu o obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa. W tych przypadkach policjanci zmuszeni byli ukarać niesfornych uczestników ruchu drogowego mandatami karnymi.

Policjanci przypominają, że zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie, używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków komunikacyjnych. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, narażając siebie, swoje dzieci i pasażerów na poważne obrażenia.

Niestety, podczas działań policjanci ujawnili również jednego nietrzeźwego kierującego. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search