Basen prawie gotowy

Previous Next

Wakacje w pełni, upał daje się nam we znaki, a prace na właśnie modernizowanym basenie na „Skałce: wciąż trwają. Udało się nam podpatrzyć co robią teraz robotnicy na basenie, prace wykończeniowe wciąż trwają. Zapytaliśmy też w magistracie, czy nie można choć trochę przyspieszyć, bo nasi Czytelnicy już chcieliby wskoczyć do nowego basenu?

- Niestety, nie. Basen jest już gotowy. Rozpoczęły się procesy filtracji wody i zanim osiągną potrzebne parametry musi trochę czasu upłynąć. Dlatego nie możemy przyspieszyć otwarcia – wyjaśnia Krzysztof Maciejczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Oglądają obiekt nie mogliśmy uwierzyć, że basen będzie gotowy na 1 sierpnia, ale budowlańcy zapewniali, że tak. Ma tu być, jak w hotelowym SPA. Póki co, jest to jeszcze wielki plac budowy.

Przypomnijmy, że będzie to basen ekologiczny. Woda tu ma być oczyszczana nie za pomocą chloru, ale filtrowana przy pomocą roślin, kruszyw i przyjaznych dla człowieka bakterii. Dzięki zainstalowanym kolektorom słonecznym – nawet w chłodniejsze dni będzie można tu zażywać kąpieli. A sezon może potrwać trochę dłużnej niż na normalnych kąpieliskach. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Nie zabraknie też innych atrakcji.

Na świętochłowiczan czekają tu zjeżdżalnie, gejzery, masażery i piaszczysta plaża. W pobliżu basenu będzie można spróbować swoich sił w parku linowym, który już czeka na miłośników dreszczyku emocji. W budynku zlokalizowano boiska do squasha , a obok do siatkówki.  Będzie tu także ścianka wspinaczkowa oraz kawiarnia.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search