Brązowy Kask

Przed rozpoczęciem finału wszyscy zawodnicy wsparli Tomasza Golloba, który po wypadku leży sparaliżowany w szpitalu. Młodzi żużlowcy utworzyli napis "#MistrzJestJeden".

W finale Brązowego Kasku, rozegranym na stadionie im. Pawła Waloszka, na pierwszym stopniu podium stanęło trzech zawodników Fogo Unii Leszno – Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Zawody zakończyły się wcześniej ze względu na opady deszczu.

Po rozegraniu szesnastu biegów spadł deszcz i mimo przerwy oraz starań, by doprowadzić tor do ścigania, sędzia Piotr Lis zdecydował się przerwać zawody. Ostatecznie zaliczono wyniki z trzech serii (12 biegów). Wyniki czwartej serii nie zostały zaliczone, ponieważ szesnasty wyścig został anulowany ze względu na nierówny start.

Na czele klasyfikacji generalnej było trzech żużlowców z Fogo Unii Leszno. Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera mieli na swoich kontach po 9 punktów. W Świętochłowicach napisano nową, żużlową historię, bowiem zwycięzcami Brązowego Kasku zostało trzech żużlowców z jednego klubu.

Kolejne doświadczenie w startach z zawodnikami na co dzień rywalizującymi w PGE Ekstralidze zebrał wychowanek MS Śląsk Świętochłowice Mateusz Pacek. Jego klubowy kolega Kamil Tomaszowski zaprezentował natomiast nowy biało-niebieski klubowy kevlar.

Kolejne zmagania na stadionie im. Pawła Waloszka 30 maja o godzinie 17:00. Wówczas odbędzie się półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wystartuje 16 zawodników, którzy powalczą o udział w turnieju finałowym. Awans uzyska pięciu najlepszych żużlowców świętochłowickich zawodów. Pierwszym rezerwowym będzie Mateusz Pacek.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search