Był konflikt będzie boisko

Od lat mieszkańcy osiedla Ustronie walczyli o plac zabaw. Kiedy już stracili nadzieję na jego powstanie, nowy obiekt dla najmłodszych pojawił się w miejscu zdewastowanego boiska. Ta inwestycja wywołała ogromne emocje i poróżniła mieszkańców. Część z nich głośno wyrażała swoje niezadowolenie z takiej lokalizacji. Okazało się, że ze starego boiska nadal korzystali amatorzy piłki nożnej. Byli i tacy, którzy woleli mieć w pobliżu swoich okien plac zabaw, bo dziecięcy gwar był mniej uciążliwy niż niektóre zachowania dorosłych graczy. Trudno było wszystkim dogodzić.

Władze miasta postanowiły jednak spotkać się w tej sprawie z mieszkańcami osiedla. Prezydent Dawid Kostempski zaproponował pozostawienie placu zabaw w dotychczasowym miejscu i uzupełnienie go o urządzenia fitness dla dorosłych. Warto dodać, że z zapowiadanej siłowni pod chmurką już od wielu tygodni korzystają mieszkańcy osiedla.

Prezydent podczas wspomnianego spotkania poinformował również mieszkańców o propozycji budowy nowego boiska na osiedlu. Pojawiły się dwie lokalizacje: przy ul. Chopina na terenie byłych kortów tenisowych i przy ul. Granicznej. Już w trakcie spotkania obecni na nim mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za pierwszą z nich.

- Chcąc uniknąć sytuacji, która powstała po zamontowaniu placu zabaw, zorganizowaliśmy konsultacje społeczne w sprawie budowy boiska przy ul. Chopina. Do około 100 osób rozesłaliśmy informację o inwestycji, dodaliśmy mapki, które obrazowały jak będzie wyglądała lokalizacja boiska oraz co się na nim będzie znajdowało Następnie urzędnicy poprosili mieszkańców zainteresowanych tematem o opinie. Odzew nie był duży, ale otrzymaliśmy kilka maili i telefonów. Jedna osoba stwierdziła, że boiska nie chce, pozostałe były za - wyjaśnia Krzysztof Maciejczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świętochłowicach.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie realizacji tej inwestycji. Gotowa jest już koncepcja budowy tego sportowego obiektu. Powstanie boisko do piłki nożnej o wymiarach 20 na 30 metrów z polem do gry długim na 22 i szerokim a 17 metrów. Ze względu na bliskość budynków mieszkalnych, dosłownie okalających mający powstać obiekt, zostaną zamontowane przy nim piłkochwyty o długości 20 metrów i wysokości wynoszącej 6 metrów. Budowa boiska rozpocznie latem tego roku, a zakończy już jesienią.

Warto dodać, że boisko na osiedlu Ustronie  nie będzie jedynym tego typu obiektem wybudowanym ze środków miejskich w tym roku. Boisko sportowe powstanie również w Piaśnikach przy tamtejszej Szkole Podstawowej nr 1.
(dl) Foto. Maciej Geyer

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search