Wszystkie

CKŚ przed remontem

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach czeka w tym roku szereg prac remontowych. Przede wszystkim sale widowiskowe w obydwu budynkach należących do placówki zmienią swoje oblicze. CKŚ nie zawiesi jednak na ten czas działalności artystycznej.

- Remont planujemy na okres letni. Trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy dokładnie będą trwały prace w poszczególnych obiektach. Jest to związane z czekającymi nas procedurami przetargowymi. Z całą pewnością remonty obydwu placówek tak zsynchronizujemy, że będziemy kontynuowali działalność artystyczną – mówi dyrektor CKŚ Justyna Kramorz.

W budynku przy ul. Krauzego zaplanowano renowację sceny i okotarowania oraz remont sali widowiskowej wraz z cyklinowaniem podłogi. Remont zostanie sfinansowany budżetu miasta.

Natomiast 100 tys. zł miasto pozyskało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację lipińskiej Groty. Te środki pozwolą na odnowienie sali widowiskowej czyli pomalowanie ścian, cyklinowanie podłogi, remont sceny i okotarowania, zamontowanie dodatkowego oświetlenia oraz remont szatni. Planowane jest też zamontowanie kotar w oknach i adaptacja przestrzeni umożliwiająca wystawianie przedstawień teatralnych.

Na swoje dawne miejsce powrócą też charakterystyczne dla tego miejsca lustra. – Przed laty gdy sala była pomalowana w ciemnych kolorach lustra w złotych ramach optycznie powiększały przestrzeń. Potem weekendowe zajęcia prowadził tu Uniwersytet Ekonomiczny  i lustra zdjęto. Po zakończonym remoncie ponownie będą zdobiły salę widowiskową – tłumaczy dyrektor Kramorz.

Ozdobą sali widowiskowej w budynku CKŚ w dzielnicy Zgoda będą natomiast, zakupione dwa tygodnie temu, nowe krzesła z wygodną tapicerką, które zastąpią stare drewniane. Po raz pierwszy skorzystają z nich widzowie, którzy 7 marca wybiorą się na koncert Grzegorza Poloczka.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search