Derby dla Śląska

Po sezonie przerwy, do Świętochłowice powróciły derby. Po awansie Śląska do ligi okręgowej, już w drugiej kolejce rozgrywek doszło do świętochłowickiej „świętej wojny”. W lipinach Naprzód podejmował team ze Skałki – Śląsk. Kanikuła i ładna pogoda sprawiły, że trybuny stadionu w Lipinach nie zapełniły się w stu procentach, ale emocji na murawie nie brakowało.

Przed meczem wydawało się, że faworytem tej konfrontacji jest doświadczony rokiem gry w piątej lidze Naprzód, ale wyniki pierwszej kolejki wskazywały na Śląsk. Zwycięzcą pierwszych świętochłowickich derbów sezonu 2016/2017 został Śląsk, który zaprezentował dojrzalszy futbol i zasłużenie wygrał 3:0. Zatem w Świętochłowicach aż do wiosny – „Śląsk Pany”!

Naprzód – Śląsk 3:0 (3:0)
Naprzód: Kasza – Kuza, Kopyciok, Gawenda, Pękała, Juretko, Pleszak (46 Romanowski), Ślęzok, Bystrzowski (61 Kozik), Lisiak (65 Kaczmarek), Serek.
Trener: Jerzy Kuczera
Żółte kartki: Gawenda, Pękała.
Śląsk: Gambusz – Pysno (19 Nowak), Wawrzyniak, D. Czapla, Szubert (61 Wernik), Lesik, Kaiser, Jaskiernia (Sz. Pałka), M. Czapla, Jędrowski (75 A. Pałka).
Trener: Janusz Kluge.
Bramki: D. Czapla 2, M. Czapla.
Żółte kartki: Lesik, Jaskiernia.

Więcej w najbliższym wydaniu „Naszych Świętochłowic”

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search