„Don Bosko” gra dalej

Previous Next

Po „maratonie szachowym” na szczeblu miasta, adepci „królewskiej gry” przystąpili do dalszej rywalizacji na poziomie zawodów rejonowych. 4 listopada „rejony” gimnazjalistów rozegrano w pawilonie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”, gdzie o prawo startu w rozgrywkach wojewódzkich rywalizowały najlepsze reprezentacje gimnazjów ze Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich.

Organizatorem zawodów byli: Szkolne Koło Szachowe „Jedynka” Świętochłowice, Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, a nad przebiegiem turnieju czuwali: Damian Kuchna (sędzia główny) oraz Jerzy Plichta (sędzia rundowy).

Zawody stały na wysokim poziomie, a poszczególne pojedynki – zacięte. Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej partii. W końcowym rozrachunku najlepszą ekipą okazała się reprezentacja Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach. Drużyna w składzie: Julia Plichta Angelika Auguścik Tomasz Kułak, Kamil Klencz wyprzedziła szachistów ze Społecznego Gimnazjum Śląskiego w Chorzowie i Gimnazjum nr 1 z Siemianowic Śląskich. „Salezjanie” z Don Bosko jako jedyni przedstawiciele Świętochłowic wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich.

Kolejność końcowa turnieju w Świętochłowicach:
1. SZSP "Don Bosko" Świętochłowice
2. Społeczne Gimnazjum Śląskie Chorzów
3. Gimnazjum nr 1    Siemianowice Śląskie
4. Gimnazjum nr 8    Chorzów
5. Gimnazjum Dwujęzyczne
6. Gimnazjum nr 7    Siemianowice Śląskie
7. Gimnazjum nr 2    Świętochłowice
8. Gimnazjum nr 1    Świętochłowice

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search