Dwa wypadki z udziałem pieszych

Do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych doszło w miniony piątek. W obu przypadkach poszkodowanymi są osoby starsze. Obie również doznały obrażeń ciała. Po raz kolejny apelujemy o ostrożności rozwagę.

Do pierwszego doszło około godziny 12.00 na ul. Korfantego. Jak ustalili policjanci, cofając samochodem opel, 72-letni kierujący, nie zauważył idącej po parkingu kobiety i potrącił ją tyłem pojazdu. 88-latka upadła. Z neurochirurgicznymi obrażeniami głowy została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

W drugim wypadku, do którego doszło godzinę później (około godziny 13.00) na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i ul. Kubiny, 49-letnia kierująca, potrąciła przechodzącą przez jezdnię 76-letnią kobietę. Tu również konieczna była pomoc pogotowia ratunkowego, gdyż poszkodowana doznała urazów ortopedycznych.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Z wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów ruchu drogowego wynika, że przyczyną obu wypadków była nieostrożność i nieuwaga uczestników ruchu oraz lekceważenie podstawowych przepisów o zasadach poruszania się po drogach, tak kierujących jak i pieszych. Dlatego też, po raz kolejny świętochłowiccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Panujące ostatnio niekorzystne warunki atmosferyczne wymagają jeszcze większego skupienia uwagi podczas poruszania się po drogach.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search