Wszystkie

Ekspozycja czeka na wykonawcę

Wciąż nie wiadomo kto zaprojektuje i wykona ekspozycję Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Pierwszy przetarg został unieważniony ponieważ żadna z trzech firm, które zgłosiły chęć wykonania tej inwestycji, nie spełniła warunków zamówienia. Dwie z nich zgłosiły się do drugiego przetargu. Są to konsorcjum firm: Qumak z Warszawy, Fabryka Dekoracji Marcina Pietucha z Krakowa i Aduma z Wrocławia oraz firma MTMA z Katowic. W tym wypadku różnica zaproponowanych kwot jest niewielka. Konsorcjum zaproponowało jedynie o 6 tysięcy wyższą.

Ekspozycja ma kosztować około 4,5 mln zł. Tę kwotę w połowie pokryją środki z budżetu miasta. W pozostałej części inwestycja sfinansowana zostanie ze środków zewnętrznych. Miastu już udało się pozyskać 800 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na początku 2014 roku wystąpi o kolejne dofinansowanie muzealnej ekspozycji.

Wracając do przetargu, w tej chwili trwa sprawdzanie obydwu ofert pod względem formalnym i merytorycznym. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wykonawca tej inwestycji zostanie wyłoniony będzie miał mniej więcej rok na jej realizację. Otwarcie świętochłowickiego Muzeum Powstań Śląskich, które powstaje w zabytkowym budynku przy ul. Polaka 1, planowane jest na jesień przyszłego roku.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search