Wszystkie

Festiwal bramek na Skałce

Previous Next

Ci, którzy w sobotnie przedpołudnie wybrali się na stadion Skałki, nie żałowali. W meczu o mistrzostwo klasy „A”, Śląsk podejmował rezerwy Uranii Kochłowice i urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Podopieczni Janusza Kluge dominowali na murawie od pierwszych akcji i szybko zapewnili sobie zwycięstwo, choć pierwszy kwadrans nie wskazywał, że będzie ono tak okazałe.

W piątej minucie jako pierwszy do protokołu wpisał się Łukasz Wawrzyniak, ale w 14 minucie goście wyrównali. W tej samej minucie Marek Błaszkiewicz odzyskał prowadzenie, a jeszcze przed przerwą gospodarze czterokrotnie umieszczali piłkę w bramce Uranii. Po przerwie kontynuowali dzieło, choć w jednym przypadku pomogli im w tym kochłowiczanie, strzelając bramkę samobójczą. Hat trickiem popisał się tym razem Marcin Czapla, który pokonał Szwedę w 20, 54 i 57 minucie.

Śląsk Świętochłowice – Urania II 10:2 (6:1)
Śląsk Świętochłowice: Gambusz - Nowak, Pysno, Mołas (18 Kubicki), Wernike, Szubert, Błaszkiewicz, Kaiser (55 Spiolek), Wawrzyniak, Czapla, Wasiak (65 Pszonak).
Trener: Janusz Kluge
Bramki: Czapla 3, Szubert 2, Wasiak 2Wawrzyniak, Błaszkiewicz, samobójcza
Urania II Ruda Śląska: Szweda – Solorz (85 Mocydlarz), Palichleb, Kroczek, Wypiór, Szaton, Seroka, Barciaga, Szady, Tomaszczyk (65 Jasik), Sobierański (55 Wandziura)
Trener: Stanisław Mikusz
Bramki: Seroka, Szaton

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search