Fryzjerzy i elektrycy na stażu w Lipsku

Previous Next

Staż w Lipsku odbywają uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Przez miesiąc młodzież ucząca się w zawodach fryzjer i elektryk, bierze udział w zajęciach praktycznych  i rozwija swoje umiejętności.

- Oprócz doświadczenia zawodowego, uczestnicy zdobędą też tzw. Europas, czyli dokument, na którym będą wypisane wszystkie umiejętności, nabyte podczas zagranicznego stażu. Po dwóch tygodniach pobytu wiadomo już, że wszystkie założenia projektu są realizowane - mówi Andrzej Nieścior, dyrektor ZSE-U w Świętochłowicach.

Fryzjerzy w niemieckim ośrodku szkoleniowym poznają nowoczesne techniki, dotyczące m.in. masażu głowy, stosowania kosmetyków zgodnych z typem włosa, przygotowania fryzur także tych awangardowych. Oprócz tego zdobywają również wiedzę na temat profesjonalnego makijażu, masażu dłoni oraz manicure. Elektrycy, oprócz typowych dla zawodu prac fizycznych, projektowali także plany oświetlenia ośrodka. Ich praca została doceniona i projekt zostanie zrealizowany. Pobyt w Schkeuditz to jednak nie tylko nauka. Uczniowie uczestniczyli również w wycieczkach krajoznawczych do Lipska i Berlina.

To pierwszy taki zagraniczny staż realizowany dla uczniów ZSE-U, ale nie ostatni. Już na początku przyszłego roku szkolnego kolejna grupa uczniów będzie miała możliwość skorzystania z takiej samej formy doskonalenia zawodego. Staż zorganizowany w ramach projektu "Moja szkoła, moja praca",  finansowany w całości przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy w ramach projektu „Leonardo da Vinci”.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search