Jedyny eko basen w Polsce

Previous Next

W stylu hawajskim otwarto w Świętochłowicach zrewitalizowany kompleks rekreacyjny OSiR „Skałka” czyli : basen ekologiczny, park linowy i budynek wielofunkcyjny z kortami do squash’a. Po raz pierwszy mieszkańcy mieli okazję zobaczyć go w pełnej okazałości. W dniu otwarcia wejść można było za przysłowiową złotówkę. Trudno się więc dziwić, że przybyły tłumy.

Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji, a szczególnie wicemarszałek Aleksandrze Skowronek, która jeszcze jako wiceprezydent tego miasta prowadziła ją od pierwszych dni.

- Ta inwestycja jest mi szczególnie bliska, to w pewnym sensie moje dziecko. Od samego początku i niemal do końca, bo do marca tego roku, nadzorowałam jej przebieg. Wszystkim, którzy przyczynili się do jej sfinalizowania serdecznie gratuluję. Prezentuje się rzeczywiście imponująco – mówiła wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

Największą atrakcją tego kompleksu jest bez wątpienia super nowoczesny i ,co jest ewenementem, ekologiczny basen. To jedyny taki basen miejski w Polsce. Nowatorska technologia pozwala oczyszczać w nim wodę bez użycia środków chemicznych. Jest ona filtrowana w sposób ekologiczny dzięki roślinom, kruszywom i bakteriom przyjaznym dla człowieka. Woda w basenie jest nie tylko czysta ale również ciepła. Nieustannie podgrzewa go system kolektorów  słonecznych. Takie rozwiązania choć sprawdzone w Europie, w Polsce nadal są zjawiskiem wyjątkowym.

Doskonałym uzupełnieniem wodnych szaleństw będzie park linowy, zamontowany w sąsiedztwie basenu oraz atrakcje umieszczone w wielofunkcyjnym budynku. Tam będzie można pograć w squash’a, wziąć udział w zajęciach fitness i sprawdzić się na ściance wspinaczkowej.

Wartość inwestycji to 15,5 miliona złotych, z czego 10,8 milionów złotych pokrytych zostanie z Funduszy Europejskich w ramach instrumentu finansowego Jessica.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search