Kolędowanie dobre jak chleb

Previous Next

„Kolędowanie u Janka” to stosunkowo najmłodsze „dziecko” społeczności Szkoły Salezjańskiej w Świętochłowicach, bowiem jego dopiero druga odsłona miała miejsce w murach placówki w dniu 11 stycznia.

Najmłodsze, nie oznacza jednak małej rangi, bowiem w progach Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” zawitało wielu znamienitych gości, na czele z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem Skworcem – metropolitą katowickim, który po zakończeniu w następujący sposób zwracał się do licznie zgromadzonych nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców: - Pod tą choinką nie ma już prezentów... Ten najważniejszy jest w stajence! Niech Nowonarodzony dodaje wam sił i błogosławi każdego dnia dopiero co rozpoczętego roku. Wam uczniom na pewno potrzeba wielu łask Bożych. Dziękuję jednocześnie za to, że przywróciliście mojej pamięci lata dzieciństwa, kiedy śpiewano kolędy od A do Z. To bardzo cenne!


Śpiew młodzieży „Don Bosko” pod kierownictwem nauczyciela sztuki Jacka Mileja został ubogacony przez mini recital członków lubianej w Polsce grupy Universe. Henryk Czich i Marek Kopecki, przy wydatnej pomocy wychowanków szkoły, wykonali trzy utwory o tematyce świątecznej z repertuaru zespołu. To doświadczenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów szkoły na Zgodzie. – To fantastyczne uczucie móc „robić” chórki dla Universu – na gorąco komentowała Julia.

Z kolei Henryk Czich tak dziękował zgromadzonym w „Don Bosko”: - To niesamowita rzecz, że chcecie nas jeszcze słuchać, mimo tego, że funkcjonujemy na scenie już od 35 lat! Takie spotkania dają mam pozytywną motywację do dalszego działania. Osobiście zaangażowałem się nieco w proces ewangelizacji, czego efektem jest wydana niedawno płyta.

Istotnym elementem kolędowania w Świętochłowicach, nad którym patronat medialny objął katowicki oddział TVP, był również montaż słowno-muzyczny przeplatający starannie dobrane kolędy. W tym roku skupiono się wokół osoby Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, którego imieniem ogłoszono rok 2017. Hasło „Bądź dobry jak chleb” było mottem środowego spotkania w świętochłowickiej placówce, w której dało się odczuć po raz kolejny ducha ewangelizacji wyrażonego w nieco inny, acz efektowny i skuteczny sposób.

Wojciech Szołtysek

Zdjęcia: Zbigniew Porębski

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search