Wszystkie

Kolejny plac zabaw

W Lipinach powstał kolejny bezpieczny plac zabaw. To część większego projektu realizowanego tam w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Plac zbudowano na skwerze pomiędzy ulicami Sądową, Wallisa, Chorzowską i Świętego Jana. W ubiegłorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego dla dzielnicy Lipiny zwyciężył projekt autorstwa Anny Kuźnik ze stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic. Pomysł poparli mieszkańcy. Pieniądze z BO 2016 zostały wykorzystane na sporządzenie dokumentacji projektowej. Prace warte blisko 400 tys. zł sfinansowano natomiast z budżetu miasta.

- W kolejnych latach nadal będzie prowadzony proces rewitalizacji podwórek miejskich we wszystkich dzielnicach – zapewnia Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznego i ogrodzonego placu zabaw m.in. z huśtawkami, bujakiem, piaskownicą. Tuż obok ustawiono stolik szachowy. Pojawiły się też nowe schody do budynku przy ul. Świętego Jana 2, chodniki, ławki i kosze na śmieci, a także trawniki i krzewy. Ustawiono również wiatę zagrody śmietnikowej. Warto zaznaczyć, że przebudowany plac doświetlają latarnie zasilane energią słoneczną. Inwestycja obejmowała także wyminę infrastruktury kanalizacyjnej, sanitarnej i deszczowej.

Miasto stale dba o miejsca zabaw dla dzieci. Każdego roku remontuje i ustawia nowe urządzenia. W maju ubiegłego roku u zbiegu ulic Wodnej i Polnej za kwotę ponad 220 tys. zł udostępniony został plac zabaw w ramach programu „Bajtel 2014”. Od 2010 roku w mieście powstało 12 tego typu obiektów. W tym roku pojawią się kolejne. Decyzją mieszkańców biorących udział w Budżecie Obywatelskim 2017 nowy plac zabaw stanie też przy ul. Ślęzan w Chropaczowie. Zmodernizowany będzie natomiast ten znajdujący się przy ul. Śląskiej w dzielnicy Zgoda.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search