Wszystkie

Kolejny rok inwestycji

Remonty dróg, nowe place zabaw, inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego, radiowozy dla policji, przygotowania do rewitalizacji okolic stawu Magiera i wiele innych, m.in. czeka nas w 2016 roku.

- Rozpoczniemy budowę nowoczesnego boiska w Lipinach przy Szkole Podstawowej nr 19. Z kolei przy ul. Polnej powstanie plac zabaw. Przeprowadzimy też termoizolację Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej oraz Powiatowego Urzędu Pracy - wylicza Bartosz Karcz, wiceprezydent miasta.

Sporo też będzie działo się na świętochłowickich drogach. Miasto zaplanowało, m.in. rozpoczęcie przebudowy ul. Chrobrego i fragmentu Zubrzyckiego wraz ze skrzyżowaniem.

- Ta ostatnia inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, zwłaszcza w okolicy ulic Wiosennej i Dyląga. To też jest odpowiedź na sygnały od mieszkańców - mówi wiceprezydent Karcz.

W tym roku miasto starało się, aby prace drogowe były jak najmniejszym utrudnieniem dla kierowców. Tam, gdzie to było możliwe, prowadzono je nocą. Większość robót wykonano w miesiącach wakacyjnych, kiedy część świętochłowiczan wyjechała na urlopy i wakacje. Niektórych utrudnień nie dało się uniknąć. Za to efekty tegorocznych prac są dobrze widoczne. Ukończono remonty, m.in. ulic: Chorzowskiej, Śląskiej i Powstańców Śląskich.

W 2016 roku powstanie projekt rewitalizacji stawu Kalina, aby w następnych latach z pomocą środków unijnych rozwiązać ten najbardziej palący problem miasta. Miasto przygotowuje się także do rewitalizacji terenu pomiędzy Młodzieżowym Domem Kultury a stawem Magiera oraz przebudowy ul. Harcerskiej. (jt)

Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic:
- Mieszkańcy pytają, po co na Chorzowskiej powstał drugi, na razie nieużywany tor tramwajowy. Wyjaśniam, że wraz z partnerem, czyli Tramwajami Śląskimi - planujemy w kolejnych latach uruchomienie tej „nitki”. Została wykonana już teraz, aby w przyszłości ponownie nie utrudniać ruchu.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search