Wszystkie

Koperty życia

Pierwsi świętochłowiccy seniorzy otrzymali bezpłatnie Koperty Życia, które wręczył im prezydent Dawid Kostempski. Są przeznaczone dla osób starszych i przewlekle chorych. Podczas spotkania w Centrum Kultury Śląskiej poruszone zostały również tematy zdrowia i ratownictwa medycznego.

Koperta życia to zestaw, składający się z plastikowej, zamykanej na zatrzask koperty, w której znajduje się specjalna karta informacyjna. Zapisuje się w niej podstawowe informacje o danej osobie oraz jej chorobach. Po uzupełnieniu wszystkich informacji kopertę życia przechowuje się w lodówce. W komplecie jest także naklejka lub magnes na drzwi lodówki.

Z danych w niej zawartych mogą skorzystać służby ratunkowe, w sytuacji kiedy jej właściciel nie będzie w stanie samodzielnie udzielić informacji na temat swojego stanu zdrowia, chorób czy przyjmowanych leków. Przyspiesza to podjęcie działań ratujących życie.

Bezpłatne Koperty Życia będzie można odebrać w Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Chorzowskiej 38, w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Bytomskiej 8, a także w siedzibie stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic (ul. Katowicka 4).

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search