No to plusk!

Na dobre rozpoczął się sezon na ekologicznym kąpielisku Skałka w Świętochłowicach. W tym roku dzieci mogą korzystać, m.in. z wyremontowanego brodzika.

Prace modernizacyjne obejmowały m.in. wymianę murków brodzika, instalacji doprowadzającej i odprowadzającej wodę oraz malowanie. Odnowiona i wyprofilowana została także betonowa wyspa, którą wyłożono folią antypoślizgową. Odnowiono też małą nieckę i natryski przy brodziku. Wokół basenu dla dzieci wymieniona została nawierzchnia. Warto przypomnieć, że ekologiczny basen na „Skałce” wybudowano w technologii stawu naturalnego. Woda w nim nie zawiera chloru. Oczyszczana jest przez specjalnie dobrane mieszanki kruszyw, roślin oraz bakterii przyjaznych człowiekowi.

Kąpielisko jest czynne codziennie. W poniedziałki w godzinach od godz. 12.00 do 19.00, natomiast od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 19.00. Za bilet normalny zapłacimy 12 zł, a za ulgowy 8 zł. Dzieci do 6 lat wchodzą na basen za darmo. Kąpielisko oferuje także bilety rodzinne 1+2 lub 2+1 za 22 zł lub 2+2 w cenie 28 zł. Posiadacze Karty 3+ mogą skorzystać z 50 proc. zniżki.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search