Nocny basket

Koszykówka uliczna, czyli streetball nie jest w Świętochłowicach niczym nowym. W maju rozgrywane są turnieje, ale są to turnieje dzienne, które cieszą się dużą popularnością. Urząd Miejski w Świętochłowicach, Centrum Kultury Śląskiej i Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”, CH ATRIUM w Świętochłowicach postanowili zorganizować taką imprezę, ale nocną. 10 września od godziny 18.00 parking przy CH Atrium przy ulicy Chorzowskiej zamienił się w plac gry ulicznego basketu.

Na czterech boiskach, w pięciu kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i open), do rywalizacji stanęły 23 zespoły. Nie tylko ze Świętochłowic, ale i z miast ościennych, a nawet ekipy z Żor i Pszczyny. Ciekawostką jest fakt, że w kategorii open, w jednej z drużyn grały dwie panie z Koszalina.

Okazało się, że nocny streetball, to jest to! Jako pierwsze rywalizowały drużyny młodsze. Swoje gry rozpoczęły przy zachodzącym słońcu, skończyły przy świetle parkingowych latarń. Dopiero po nich na boiska wbiegły drużyny kategorii „open”. W sumie w 47 meczach wystąpiło blisko 100 zawodniczek i zawodników. W kategoriach „Szkoły Podstawowe” chłopców, „Gimnazja” chłopców oraz Open grano systemem „każdy z każdym” w grupach, a kategoria „Szkoły Podstawowe” i „Gimnazja” dziewcząt została połączona. Tutaj również w grupach grano tym samym systemem, przy czym klasyfikacja w tych kategoriach podsumowana została osobno.

Wyniki:
Szkoły Podstawowe – chłopcy
1.    InoKato
2.    Żak Żory
3.    Ben Hawks
Szkoły Podstawowe - dziewczęta
1.    Ognista Paderewa
2.    Mroczne Biedronki
Gimnazja - chłopcy
1.    Przepychacze
2.    Roosters Black
3.    UKS Basket Chorzów i Bartek
Gimnazja - dziewczęta
1.    Bez majtek
2.    Gimnazjum nr 1
Open
1.    Dej mi te łone
2.    Znak zapytania
3.    Breakin Ankles
Tadeusz Piątkowski
Więcej we wrześniowym wydaniu „Naszych Świętochłowic”

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search