Nowe kamery dla monitoringu

O bezpieczeństwo mieszkańców Świętochłowic dbają nie tylko strażnicy miejscy i policjanci, ale też miejski monitoring, który przechodzi modernizację.  W mieście zainstalowano sześć nowych kamer cyfrowych wraz z osprzętem oraz rejestratorem umożliwiającym podpięcie większej ich liczby.

- Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego rozpoczęliśmy modernizację monitoringu miejskiego. Dzięki temu mieszkańcy będą czuć się jeszcze bezpieczniej na ulicach Świętochłowic - mówi prezydent miasta Dawid Kostempski.

Nowe kamery cyfrowe, które zastąpiły stare analogowe, są gwarancją nagrań o wyższej rozdzielczości. Obraz jest dokładniejszy i wyraźniejszy, zdecydowanie lepsza jest też jakość ujęć nocnych. Ponadto zmienił się rejestrator obrazu i sposób jego  przekazywania, pojawiło się także nowe oprogramowanie.

- Pozostałe kamery też będą sukcesywnie wymieniane na nowe – podkreśla Janusz Sobczyk, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świętochłowicach.

W celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta planowana jest  też m.in. wymiana oświetlenia na nowoczesne ledowe w ramach projektu „Jasno, Oszczędnie, Bezpiecznie”.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search