Wszystkie

Nowy „nasz plac”

Teren przy ul. Wiśniowej, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 8 został zrewitalizowany, a mieszkańcy zyskali nową przestrzeń publiczną. To pierwsza inwestycja w ramach prezydenckiego programu „Nasz Plac”. Oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezydent Bartosz Karcz. W mieście odnowionych zostanie więcej takich miejsc.

Na ul. Wiśniowej powstały m.in. plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i siłownia pod chmurką, wybudowano alejki, postawiono ławki, stoliki do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga. Teren oświetlono oraz nasadzono zieleń. Przeprowadzono również szereg prac ziemnych, m.in. odwodniono teren, powstała też kanalizacja deszczowa. Inwestycja kosztowała ponad 900 tys. zł.

- W ramach prezydenckiego programu „Nasz Plac” odnawiamy skwery w naszym mieście. Powstają na nich strefy aktywności zarówno dla starszych jak i młodszych świętochłowiczan – podkreśla wiceprezydent Bartosz Karcz.

Mieszkańcy innych dzielnic naszego miasta też mogą liczyć na podobne inwestycje. Na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Wodnej trwają prace budowlane związane z rewitalizacją skweru. Wymieniana jest nawierzchnia, pojawi się nowe oświetlenie oraz ławki. Prace powinny zakończyć się pod koniec listopada. Natomiast w przyszłym roku zostanie nasadzona zieleń. Koszt tej inwestycji to ponad 100 tys. zł. W Centrum odnowiony będzie także teren przy ul. Katowickiej 30a-30b.

Jeszcze w tym roku planowany jest przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy terenów rekreacyjnych na osiedlu Podgórze w dzielnicy Zgoda. Wnioskowała o to radna Zofia Pogoda, która uczestniczyła także w otwarciu placu przy ul. Wiśniowej.

Ponadto planowane jest utwardzenie dojścia przy stawie Wąwóz w dzielnicy Chropaczów. W tym miejscu pojawią się też ławki, siłownia pod chmurką, urządzenia do zabawy dla dzieci, a także oświetlenie.

W przyszłości swoje oblicze zmieni plac w Lipinach w rejonie ul. Księdza Józefa Michalskiego. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku otwarty został zrewitalizowany plac pomiędzy ul. Sądową, Wallisa, Chorzowską i Świętego Jana.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search