Patrole na drogach w pobliżu szkół i przedszkoli

Uwaga Dzieci! Świętochłowiccy policjanci informują, że od 4 do 8 września szczególnym nadzorem objęte będą drogi w rejonach szkół. Policjanci z drogówki w Świętochłowicach czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci, m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

„Bezpieczna droga do szkoły” to kolejna inicjatywa mająca na celu poprawienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwłaszcza dzieci i młodzieży w rejonach świętochłowickich szkół. Bardzo często najmłodsi nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, zachowują się nierozważnie i niebezpiecznie. Nawyki wyniesione z domów rodzinnych w wielu przypadkach powodują jedynie wzrost zagrożenia. Wracając samodzielnie ze szkoły dziecko postępuje dokładnie tak samo jak robiło to wcześniej z opiekunami, niestety często z tragicznym skutkiem. Przede wszystkim jednak, rodzice i opiekunowie muszą odpowiednio przygotować dziecko do samodzielności, poprzez częste rozmowy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania oraz dając swoim zachowaniem właściwy przykład.

Na stronie Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach funkcjonariusze zamieścili także specjalny apel do najmłodszych oraz wytyczne jak zachować się bezpiecznie na drodze.

Drogie Dzieci !

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Z tornistrami pełnymi książek i zeszytów oraz ze świeżymi jeszcze wspomnieniami z letniego wypoczynku wyruszycie w drogę do szkoły. Część z Was po raz pierwszy. Z pewnością pierwsze dni spędzone w szkole przysporzą Wam wiele wrażeń i emocji. Poznacie nowe osoby. Dla nas, policjantów szczególnie ważne jest, Wasze bezpieczeństwo. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka rad, które przypomną Wam jak bezpiecznie zachowywać się, na drodze, na podwórku, wśród swoich koleżanek i kolegów, jak unikać zagrożeń a także jak właściwie zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych.
Więcej informacji na: http://swietochlowice.slaska.policja.gov.pl/k25/informacje/aktualnosci/211709,quotBezpieczna-droga-do-szkolyquot-w-Swietochlowicach.html

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search