Policjanci świętowali

W sali Teatralnej Centrum Kultury Śląskiej „ZGODA” odbyła się uroczystość z okazji 95. rocznicy powołania policji. W trakcie uroczystości 37 świętochłowickich policjantów awansowało na wyższe stopnie służbowe. Nominacje otrzymali z rąk zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, który złożył policjantom gratulacje i podziękowania za wzorową służbę.

- Wasz zawód to służba. Każdego dnia wypełniając zadania narażajcie życie i zdrowie. Dziękuję za wasz wysiłek - mówił insp. Roman Rabsztyn.

Inspektor Rabsztyn wyróżnił jednostkę w Świętochłowicach, jako jedną z najlepszych spośród 32 garnizonów śląskich. Stwierdził, że przeciętny mieszkaniec może czuć się bezpiecznie w swoim mieście, dzięki takim funkcjonariuszom.

Natomiast komendant Zbigniew Blacha mówił o trudnej sytuacji Komendy z powodu wakatów oraz specyfiki miasta.

- Ostatnie sześć miesięcy były dość trudne dla naszej jednostki z powodu wakatów i specyfiki naszego miasta w centrum aglomeracji śląskiej. Tylko dzięki zaangażowaniu w wykonywaniu codziennych obowiązków zdołaliśmy wyjść z tej sytuacji – powiedział insp. Zbigniew Blach na uroczystości.

Komendant podziękował także władzom miasta za wsparcie finansowe komendy. W zeszłym roku było to ok. 130 tysięcy złotych, m.in. na dodatkowe patrole piesze, zakup radiowozu czy materiały informatyczne.

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search