Pomagają i wspierają od 20 lat

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach obchodzi w tym roku 20- lecie istnienia. Podczas uroczystości z okazji 20- lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Świętochłowicach nie mogło zabraknąć podziękowań, przede wszystkim tych skierowanych do pracowników. Podopieczni ŚDS zaprezentowali również swoje wokalne i artystyczne umiejętności. Wszyscy goście obejrzeli też film, poświęcony ośrodkowi.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach udziela niezbędnego wsparcia osobom przewlekle chorym psychicznie. Pracownicy domu dokładają wszelkich starań, aby prowadzona rehabilitacja przywracała chorym umiejętności samodzielnego funkcjonowania. Przygotowują ich tym samym do życia w rodzinie i społeczeństwie.

W pokonywaniu trudności podopiecznym ŚDS pomagają m.in. psycholodzy, psychiatrzy i terapeuci zajęciowi. Podejmowane są także inicjatywy, podnoszące świadomość społeczeństwa na temat problemów osób z zaburzeniami psychicznymi.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach (ul. Karpacka 3) jest ośrodkiem wsparcia dla osób przewlekle psychicznie chorych, funkcjonuje w formie pobytu dziennego (50 miejsc) oraz pobytu całodobowego(6 miejsc). Rozpoczął swoja działalność w 1997r. Do 31 grudnia 2014r funkcjonował w strukturach organizacyjnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, natomiast  od 1 stycznia 2015r jest jednostką organizacyjną Miasta Świętochłowice.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search