Wszystkie

Prace na Podgórzu

Rozpoczęły się prace w rejonie ul. Śląskiej na osiedlu Podgórze, gdzie powstaje park miejski. To kolejna przestrzeń w Świętochłowicach rewitalizowana w ramach prezydenckiego programu „Nasz plac”.

 

Pierwszy odnowiony skwer w ubiegłym roku oddano przy ul. Wiśniowej. Jeszcze w tym roku zaplanowano prace przy ul. Katowickiej 30a-30b oraz przy stawie Wąwóz.

 

Teren na osiedlu Podgórze przejdzie prawdziwą metamorfozę. Właśnie rozpoczęły się tam prace, które zaplanowano do połowy czerwca. Aktualnie demontowane są asfaltowe boisko, zastąpi je nowe wielofunkcyjne z nawierzchnią syntetyczną oraz  stary plac zabaw, który w nowym wydaniu zostanie rozbudowany oraz ogrodzony. Pojawi się też siłownia pod chmurką i urządzenie do street workout’u. Powstaną ścieżki spacerowe, w parku zaś elementy małej architektury, m.in. ławki, kosze na śmieci i psie odchody, stoły do gier planszowych oraz stojaki na rowery. Wartość inwestycji to prawie 900 tys. zł. Inwestycja przy ul. Śląskiej, to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2017.

 

Przypomnijmy, że mieszkańcy cieszą się już odnowioną przestrzenią przy ul. Wiśniowej, gdzie powstały m.in. plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią,  siłownia pod chmurką, wybudowano alejki, postawiono ławki, stoliki do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga. Teren oświetlono oraz nasadzono zieleń. Przeprowadzono również szereg prac ziemnych, m.in. odwodniono teren, powstała też kanalizacja deszczowa.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search