Wszystkie

Równać do lepszego

Na ulicy Krasickiego stykają się dwa światy. Po prawej stronie jezdni, idąc od ul. Bytomskiej, znajdujemy się w tym na miarę XXI wieku. Szeroki chodnik z prawdziwego zdarzenia podzielony został na dwie części: tę przeznaczoną dla pieszych i znajdującą się obok ścieżkę rowerową.

W przyjazny klimat wprowadzają też drzewa znajdujące się wzdłuż trasy. Przyjemnie i zielono, takie odczucia towarzyszą zarówno pieszym jak i rowerzystom.

Nic dziwnego, że nikomu nie chce przechodzić się na drugą stronę ulicy. Tam chodnik pamięta co najmniej schyłek ubiegłego wieku. Nierówne płyty chodnikowe i to, co oko razi najbardziej, niemal na całej długości popękane krawężniki. Wprawdzie chodnikiem da się przejść, ale już na pierwszy rzut oka widać, że przepaść dzieląca obydwie strony jezdni jest ogromna. Czy jest szansa na zmianę tego stanu rzeczy? 

W świętochłowickim magistracie dowiedzieliśmy się, że remont chodnika planowany jest w najbliższym czasie i powinien zakończyć się do połowy listopada. Miejmy nadzieję, że urzędnicy dotrzymają słowa, a wtedy ulica Krasickiego ma szansę stać się drogową wizytówką miasta. (wot)

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search