Wszystkie

Seniorzy z Wigorem

Dzienny Dom Opieki „Senior-Wigor” w Lipinach został otwarty po gruntownym remoncie. Placówka zapewnia opiekę, rekreację i zajęcia terapeutyczne dla 60 starszym osób z naszego miasta.

O tym, że „trzecia młodość” nie musi być smutna i nudna najlepiej świadczy świętochłowicki Dzienny Dom Opieki „Senior-Wigor”. Placówka przy ul. Imieli 12 zaprasza osoby powyżej 60. roku życia. Seniorzy spędzają tutaj czas od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 15.00.

- W tym czasie seniorzy korzystają z zajęć terapeutycznych, aktywizacji społecznej i rekreacji. Podajemy także trzy posiłki, śniadanie, obiad i podwieczorek. Pobyt i wyżywienie są bezpłatne dla osób, które nie przekraczają kryterium dochodowego w wysokości 634 zł. Pozostałe osoby muszą zapłacić za posiłki – mówi Ewa Mika, kierownik Dziennego Domu Opieki „Senior-Wigor” w Świętochłowicach.

Placówka współpracuje z Miejskim Domem Pomocy Społecznej „Złota jesień”. Dzięki temu podopieczni DDO „Senior-Wigor” mają dostęp do sali rehabilitacyjnej, pokoju pielęgniarskiego, gabinetu lekarskiego oraz ogrodu.

Warto dodać, że w ramach projektu odnowiony został też Dzienny Dom Opieki przy ul. Katowickiej 35. Łącznie, z zajęć w obu miejscach korzysta 120 osób.

Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.
Placówka przeszła generalny remont. Pomieszczenia zostały pomalowane, wymieniono wykładziny podłogowe, stolarkę okienną i drzwiową oraz oświetlenie. Zmodernizowano też łazienki. Wartość prac to 300 tys. zł z czego blisko 100 tys. zł pochodzi z budżetu miasta.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search