Śniadanie Wielkanocne dla samotnych

W niedzielę, 1 kwietnia po raz drugi w Świętochłowicach zostanie zorganizowane Śniadanie Wielkanocne dla samotnych. Poinformowano o tym na konferencji prasowej, w której wzięli udział: prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, prezes Fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski, dyrektor CKŚ Justyna Kramorz oraz przedstawicielka wolontariuszy Katarzyna Krawczyk.

- Przed nami Wielkanoc, niech będzie to czas spotkań i radości, nie spędzajmy tego świątecznego dnia w samotności - podkreślał Dawid Kostempski prezydent Świętochłowic.

Śniadanie Wielkanocne dla samotnych zaplanowano na 1 kwietnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury Śląskiej. Dla uczestników zostanie przygotowany świąteczny żurek gotowany na wolnym powietrzu, a także wiele innych świątecznych potraw.

- Wszystko zaplanowaliśmy tak, aby każdy, kto chce pomóc w organizacji tego wydarzenia, był w stanie zasiąść najpierw przy rodzinnym stole wielkanocnym, a później jeszcze zdążyć z pomocą do CKŚ na śniadanie dla samotnych. Potrzebni są wolontariusze,  ale też długa jest lista zakupów spożywczych  – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

W organizacji tego dużego wydarzenia może pomóc każdy. Trwają poszukiwania wolontariuszy, bez których Śniadanie Wielkanocne dla samotnych byłoby niemożliwe. Spotkania informacyjne odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego 38.

Zarówno Śniadanie dla samotnych, jak i Wigilia dla samotnych to już stałe punkty w kalendarzu świętochłowickich wydarzeń.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search