Sportowa aktywność uczniów „Kochana”

Previous Next

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego nie tylko zdobywają wiedzę, ale również tężyznę fizyczną, uczestnicząc w lekcjach wychowania fizycznego oraz imprezach sportowych. W ostatnim miesiącu widać ich było na szkoleniu wspinaczkowym w Chorzowie oraz w ósmej edycji Miejskiego Rajdu Przygodowego w Katowicach.

W pierwszej imprezie uczestniczyli wspólnie z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2. Na sztucznej ściance w chorzowskim „Katoliku”, poznawali tajniki wspinania się na ścianki, asekuracji. Po poznaniu teorii przyszła pora na pierwsze wejścia. Po treningu w hali grupa ma w planach wyjazd na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

W sobotę, 14 kwietnia na starcie VIII Miejskiego Rajdu Przygodowego w Katowicach stanęło ponad 700 uczestników. W tej grupie reprezentacja uczniów i absolwentów świętochłowickiego „Kochana”. Mieli do pokonania: dwudziestokilometrową trasę, dziewiętnaście punktów kontrolnych, zadania specjalne, krótki bieg na orientację po parku... Najlepsi zameldowali się na mecie po ponad czterech godzinach, z kompletem punktów kontrolnych. - Cieszę się, że mamy takich pozytywnie zakręconych biegowo uczniów, fajnie być częścią tak wielkiej, sportowej imprezy – podsumowała udział w tej imprezie opiekunka grupy, Anna Żurek. Kolejny start ekipy „Kochana” jesienią, na rajdzie przygodowym Silesia Race.

Tapi, foto: Anna Żureka

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search