Świętochłowice mają się czym pochwalić

Previous Next

 

 

 

Z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w pierwszej połowie maja w całym kraju zorganizowane zostaną dni otwarte funduszy europejskich. W ramach tej akcji, samorządy pochwalą się swoimi sukcesami w pozyskiwaniu i wydatkowaniu środków unijnych. W Świętochłowicach, mieszkańców i gości, na miejsce inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych, zawiezie specjalny autobus. 

 

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było jednym z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii naszego kraju. Oprócz efektów politycznych, uzyskaliśmy konkretne, wymierne korzyści, mierzone w setkach miliardów euro, które w ciągu ostatnich 10 lat trafiły do Polski. Najważniejszym odbiorcą tego wsparcia są samorządy. Jednym udało się od razu nabrać unijnego wiatru w żagle, innym zabrało to kilka lat, a niektóre nie radzą sobie wcale z pozyskiwaniem euro. W ciągu ostatnich kilku lat do grona samorządów, które budują swój rozwój w oparciu o środki unijne, dołączyły także Świętochłowice.

Od 2011 roku miasto pozyskało prawie 100 mln zł środków zewnętrznych. Na co poszły te pieniądze, mieszkańcy będą mogli przekonać się sami 10 maja. Specjalny autobus zawiezie ich na największe inwestycje realizowane w Świętochłowicach ze środków unijnych: Staw Kalina,  Muzeum Powstań Śląskich, Basen „Skałka”.

Z okazji dni otwartych funduszy europejskich, na ośrodku „Skałka” odbędzie się festyn. W specjalnej konferencji zorganizowanej tego dnia w Świętochłowicach wezmą udział wicepremier Elżbieta Bieńkowska oraz Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego. (red)

Szczegółowe informacje o rozkładzie „unijnego” autobusu oraz o imprezach towarzyszących znajdą Państwo na plakatach oraz stronie internetowej miasta.

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search