Świętochłowice się bawią

Przez trzy dni świętochłowiczanie będą bawić się na święcie miasta. Organizatorzy zapowiadają koncerty, darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz zawody sportowe. Zabawa rusza 6 czerwca, na „Skałce”, gdzie odbędzie się RAP FESRTIWAL 2014. Na scenie pojawią się BCH, Żeton, Miuosh, Kali, Tewu i Sobota.

To będzie impreza skierowana głównie do młodzieży oi fanów rap. Tu też zaprezentują swoje umiejętności taneczne Paulina Przestrzelska i Maciej Florek – tancerze, znani z programu „You Can Dance”. Gwiazdą wieczoru, której występ zaplanowano na godz. 22: 00, będzie łódzki raper O.S.T.R. Całość poprowadzi znawca i wieloletni fan kultury hip-hopowej, Hirek Wrona.

Natomiast w sobotnie przedpołudnie z ul. Katowickiej wyruszy barwny korowód, który dotrze aż do Parku Jordanowskiego. Dzieci z pewnością docenią, przygotowaną specjalnie dla nich, Strefę Atrakcji, a po południu na „Skałce” znów koncert, tym razem zagra grupa „Kompilacja”, Jacek Dubicki z zespołem oraz „Highway”. Ciekawie zapowiada się także występ Marcina Kindli. A, o godz. 21: 30 na zagra dla świętochłowiczan „Bajm” z Beatą Kozidrak.

A w niedzielę, miłośnicy śląskiego grania i humoru powinni odwiedzić „Skałkę”. Na estradzie wystąpi, bowiem kabaret „RAK”, Teresa Werner, Mariusz Kalaga oraz „New for You”. Święto Miasta będzie także okazją do rozegrania turnieju piłki nożnej. Na „Orliku” Reprezentacja Samorządowców zmierzy się z Reprezentacją Artystów Polskich. Nikt, jednak nie będzie mógł narzekać na brak oddanych strzałów. Tego dnia odbędzie się także Turniej Strzelecki – Hunter Team Śląsk.

Święto Miasta Świętochłowice jest wspierane przez imprezy towarzyszące. W sobotę, 7 czerwca rozpocznie się w Parku Heiloo VI Piknik Forteczny – Piaśniki 2014. W sobotę i niedzielę (7, 8 czerwca) na boisku SP 1 zostaną rozegrane mecze w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search