Wszystkie

Świętochłowice w Monachium

Targi Inwestycyjne EXPO REAL 2013 odbyły się w pierwszej połowie października. Wystawcy z naszego regionu zaprezentowali największą polską ofertę.

Wspólne stoisko przygotowała Metropolia Silesia z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz miasta: Katowice, Chorzów, Częstochowa, Wodzisław i Tarnowskie Góry. Dodatkowo, w  części należącej do GZM promowały się miasta członkowskie: Bytom, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec oraz Świętochłowice i Zabrze. W ubiegłym roku monachijska impreza targowa zgromadziła ponad 1,7 tysiąca wystawców z 34 krajów. Odwiedziło ją w ciągu trzech dni 38 tysięcy osób z 71 krajów. Tegoroczna edycja cieszyła się równie wielką popularnością.

Warto przypomnieć, że niedawno nasze miasto pozyskało kilka milionów złotych na uzbrojenie dwóch terenów inwestycyjnych - przy DTŚ i ul. Zielonej, które zaprezentowaliśmy w Monachium. Na pierwszym z nich, prace ruszą jeszcze w październiku. Docelowo wybudowana zostanie droga wewnętrzna oraz rondo, powstanie sieć wodociągowa, energetyczna i kanalizacja deszczowa, teren zostanie też oświetlony. (wk)

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search