Trening z „Mistrzami”

Sobota, 1 października była dniem obchodów ogólnopolskiego święta sportu. Jedną z wielu imprez były zajęcia z udziałem dawnych „gwiazd” sportu, które były mistrzami w swoich dyscyplinach. Takie „Gwiazdy”, były gośćmi piłkarek ręcznych MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice.

Podopieczne Andrzeja Gajczewskiego i Hermana prezentowały swoje umiejętności podczas treningu z mistrzem tej dyscypliny, wieloletnim Prezesem Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, byłym reprezentantem Polski, trenerem reprezentacji i kilku czołowych klubów polskiej ekstraklasy – Alfredem Wrzeskim. Oprócz zajęć praktycznych, adeptki szczypiorniaka zadawały byłemu reprezentantowi Polski pytania dotyczące kariery zawodniczej i trenerskiej. Drugim „Mistrzem” uczestniczącym w tych zajęciach był reprezentant Polski, olimpijczyk Zimowych Igrzysk w Calgary - hokeista Polonii Bytom, niemieckich klubów Krefeld i Oberhausen oraz GKS Katowice i Unii Oświęcim, Marek Steblecki. Szczypiornistkom wiele zabawy sprawiło założenie stroju hokeisty i „przebieżka” w nim po boisku. Po spotkaniu dziewczęta rozegrały wewnętrzny turniej.

Takie spotkania i treningi, na pewno długo pozostaną w pamięci, a przykłady brane z „mistrzów” na pewno będą motywowały do dalszych zajęć treningowych.
Tapi

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search