Wszystkie

Wyburzyli, zaraz zaczną budować

OSiR „Skałka” zmienia oblicze. Od kilku tygodni prowadzone są tam prace rozbiórkowe, które właśnie dobiegają końca. Wyburzono nieczynną od ponad 10 lat nieckę basenową i filtrownię. W tym miejscu w lipcu przyszłego roku ma być otwarty ekologiczny basen i wielofunkcyjny budynek.

Kąpielisko będzie zbudowane w technologii stawu naturalnego, woda basenowa będzie filtrowana przez rośliny, specjalnie dobraną mieszankę kruszyw oraz przyjazne dla człowieka bakterie, W budynku wielofunkcyjnym natomiast powstaną boiska do gry w squash’a, sale do zajęć fitness, kawiarnia oraz zaplecze szatniowo-sanitarne. Dodatkowymi atrakcjami będą park linowy i ścieżka edukacyjna. Budowa tych dwóch obiektów rozpocznie się w tym roku.

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm: Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno - Handlowe „Budowlani” z Bytomia. Jej wartość to blisko 15,4 mln zł, z czego 10,8 mln zł pokrytych zostanie z niskooprocentowanej pożyczki Jessica w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

 

 

 

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search