Żonkile nadziei

Sześćset cebulek żonkili zasadzili na kwietniku przy ul. Katowickiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach. W ten w sposób wsparli ogólnopolską kampanię „Pola nadziei” realizowaną przez Hospicjum w Chorzowie.

Wybór kwiatów nie był przypadkowy, bowiem żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Kampania ma zwracać uwagę na cierpienie ludzi nieuleczalnie chorych.

- Żonkile powinny przypominać nam o cierpiących ludziach, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Chcemy także rozpowszechniać ideę wolontariatu wśród dzieci i dorosłych. Cieszę się, że możemy liczyć na pomoc Szkoły Podstawowej nr 1 - mówi Joanna Tabor, koordynator wolontariatu w Hospicjum w Chorzowie.

Dzieci dzielnie pracowały przy tworzeniu pierwszego pola nadziei w Świętochłowicach.

- Nasza szkoła uczestniczy w niej po raz pierwszy, ale mamy nadzieję na dalszą współpracę – mówi Monika Lesznik, wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach.

W akcję włączyło się także miasto. Wskazało miejsce zasadzenia kwiatów i zobowiązało się do uzupełnienia brakującej liczby cebulek, tak aby wiosną kwietnik w całości wypełnił się kwiatami.

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search