100-lecie sportu żużlowego. W Świętochłowicach zobaczycie specjalną wystawę

Świętochłowice będą świętować okrągłą rocznicę stulecia sportu żużlowego. Z tej okazji w Lipinach odbędzie się wyjątkowa wystawa.

100 lecie zuzla

W okresie od 8 do 11 marca Świętochłowice będą miejscem obchodów stulecia żużla. W hali historycznej dawnej walcowni Huty Silesia przy ulicy Chorzowskiej 117 odbędzie się wystawa poświęcona tej dyscyplinie sportów motorowych.

Historia żużla sięga ponad stu lat wstecz, a swoje początki miała w 1923 roku w Australii. Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytkowe motocykle, w tym model datowany na rok 1934, a także bogata kolekcja zdjęć i eksponatów, które przybliżą odwiedzającym zarówno początki tej dyscypliny sportu w Polsce, jak i na świecie.

Oprócz tego, zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z kluczowymi momentami w historii żużla, przedstawionymi na szczegółowym kalendarium. Interaktywne ekspozycje i anegdoty związane ze światem żużla pozwolą na wczucie się w atmosferę dawnych lat, kiedy to zawodnicy na potrzeby zawodów przemierzali morza i oceany. Wystawa będzie również okazją do poznania lokalnej historii żużla w Świętochłowicach oraz historii lokalnych zawodników.

Wystawę będzie można zwiedzać w historycznej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ulicy Chorzowskiej 117 od piątku 8 marca do poniedziałku 11 marca w następujących godzinach:

  • Poniedziałek i piątek: 9:00-18:00
  • Sobota i niedziela: 10:00-19:00

Bilety na to wydarzenie będą dostępne do zakupu na miejscu w godzinach otwarcia wystawy.

Bilety będą dostępne w cenach: 12 zł (szkolny dla grup powyżej 25 osób), 15 zł (ulgowy dla dzieci powyżej 7 lat, uczniów, studentów do 26. roku życia, posiadaczy karty dużej rodziny oraz emerytów i rencistów), 25 zł (standardowy), 60 zł (rodzinny dla grup do 4 osób). Z kolei dzieci do 6. roku życia będą mogły zwiedzać wystawę za darmo, zaś w Dzień Kobiet wszystkie panie będą mogły skorzystać z wejścia po cenie biletu ulgowego.