14-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Świętochłowicach. Zdarzenie nagrał inny kierowca i przekazał policji

W tym roku doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w których 47 osób zginęło, a 425 zostało rannych. W wielu przypadkach winę ponoszą kierowcy, nie zachowując ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Taka groźna sytuacja wydarzyła się w Świętochłowicach. Zobaczcie film, który udostępniła policja. Dzisiaj w całym województwie odbywa się specjalna akcja mundurowych.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Od samego rana aż do późnych godzin wieczornych w środę 23 listopada 2022 r. policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących w rejonach przejść dla pieszych, ale przyjrzą się też, czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, m.in. piesi, stosują się do przepisów.

Akcja policji w rejonach przejść dla pieszych

Na drogach naszego województwa od początku roku doszło do 460 wypadków z udziałem pieszych, w których 47 osób zginęło, a 425 zostało rannych.

W działaniach mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do rejestrowania w formie wideo naruszeń przepisów ruchu drogowego.

- Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia - apelują śląscy policjanci.

Mundurowi ostrzegają, że osoby lekceważące podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych zachowań.

Groźne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Świętochłowicach

W ubiegłym tygodniu do groźnego zdarzenia doszło w Świętochłowicach na ul. Bytomskiej. Kierująca fiatem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącym przez przejście nastolatkom i potrąciła 14-letnią dziewczynę, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Na szczęście nastolatka nie odniosła żadnych obrażeń. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez innego kierującego, który natychmiast powiadomił policję. Dzięki przeprowadzonym przez mundurowych ze świętochłowickiej komendy czynnościom udało się ustalić, że za kierownicą fiata siedziała 36-letnia mieszkanka Świętochłowic. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie kobiety, a grozi jej 30 tysięcy złotych grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Świętochłowice Poszukiwany oszust

Może Cię zainteresować:

Policjanci ze Świętochłowic poszukują oszusta

Autor: Redakcja NGS24

22/11/2022

Łowcy Pedofili

Może Cię zainteresować:

Kolejny pedofil uchwycony w Świętochłowicach. Wysyłał "dzieciom" filmy pornograficzne

Autor: Redakcja NGS24

07/11/2022