20-latek ukradł kable do montażu bramy wjazdowej. Może za to posiedzieć

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali mężczyznę w wieku 20 lat, który dokonał kradzieży kabli przeznaczonych do instalacji bramy wjazdowej. Rozpoznali go na materiałach wideo z monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie.

KMP Świętochłowice
Zatrzymanie podejrzanego

W ostatnią środę Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o kradzieży kabli z placu budowy przeznaczonych do budowy bramy wjazdowej. Ich wartość wynosiła ponad 2 500 złotych.

Analiza materiałów z kamery bezpieczeństwa pozwoliła policjantom - starszemu aspirantowi Rafałowi Gabrysiowi i sierżantowi sztabowemu Maciejowi Wardasowi - na szybkie zidentyfikowanie sprawcy. Okazał się nim znany im 20-letnie mieszkaniec miasta.

Po trzech dniach, podczas patrolowania dzielnicy zauważyli podejrzanego na ulicy Sądowej prowadzącego wózek z metalowym złomem. Natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali młodego mężczyznę, który okazał zaskoczenie i przyznał się do popełnienia kradzieży.

Zatrzymany usłyszał już formalne zarzuty, a teraz czeka go proces, w wyniku którego może zostać skazany na karę do 5 lat pozbawienia wolności.