63-letni świętochłowiczanin trafił do izby wytrzeźwień. Proponował łapówkę w zamian za puszczenie go wolno

Policjanci z Świętochłowic patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na starszego mężczyznę, który miał problemy z poruszaniem i w niebezpieczny sposób próbował przejść przez ulicę. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Świętochłowiczanin w zamian za puszczenie wolno zaproponował policjantom łapówkę.

KMP w Świętochłowicach
Pijany próbował przekupić policjantów

Pijany świętochłowiczanin proponował policjantom łapówkę

Pod koniec minionego tygodnia uwagę policjantów zwrócił mężczyzna, którego sposób przemieszczania różnił się od normy. Okazało się, że 63-letni świętochłowiczanin ma w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. W celu zapewnienia mu bezpieczeństwa mundurowi przewieźli go do izby wytrzeźwień.

Mężczyzna, by uniknąć pobytu w izbie zaproponował stróżom prawa łapówkę. Świętochłowiczanin w zamian za puszczenie go wolno chciał wręczyć policjantom 200 złotych. Za propozycję łapówki mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Za próbę wręczenia policjantom łapówki odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Za szybko o ponad 90 kmh Kierowca stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

Może Cię zainteresować:

Za szybko o ponad 90 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

Autor: Redakcja NGS24

15/05/2023