Adam Trzebinczyk spotyka się z mieszkańcami Świętochłowic

Adam Trzebinczyk od blisko miesiąca nie jest już wiceprezydentem Świętochłowic. Został odwołany ze stanowiska przez prezydenta Daniela Begera 19 stycznia 2022 r., po ponad dwóch latach współpracy. Nadal jednak jest w mieście bardzo aktywny.

Adam Trzebinczyk w M Cafe

Tuż po odwołaniu ze stanowiska Adam Trzebinczyk stwierdził, że ta decyzja to kara „aktywność i chęć pomagania mieszkańcom”. Prezydent Daniel Beger napisał z kolei, że „zarządzanie miastem bardzo przypomina wioślarstwo zespołowe” i dodał, że „mając na uwadze obecną sytuację, nowe wyzwania, jakie stoją przed nami, postanowiłem odwołać Adama Trzebinczyka”.

Widać, że obaj panowie nadal wiosłują, ale już w dwóch innych łódkach. Daniel Beger nadal w Urzędzie Miejskim, a Adam Trzebinczyk już poza nim. Były wiceprezydent co tydzień spotyka się z mieszkańcami Świętochłowic.

- Zgłaszają się do mnie ludzie, którzy nie wiedzą jak poruszać się w administracji samorządowej, dlatego im pomagam, nakierowuję do kogo i z czym się zwrócić. Często pomagam sporządzić pisma do urzędu lub jednostek podległych – mówi Trzebinczyk.

Spotkania z Adamem Trzebinczykiem odbywają się w każdy poniedziałek w restauracji MCafe, na deptaku przy ul. Katowickiej 17 w Świętochłowicach. Początek o godz. 17.00.

czytaj więcej:

Adam Trzebinczyk interwencja w sprawie domków fińskich

Były wiceprezydent interweniuje w sprawie domków fińskich

Daniel beger

Ogromna podwyżka wynagrodzenia dla prezydenta Świętochłowic

10000712

Prezydent Świętochłowic i radni dostaną duże podwyżki?

Umws20210629 efp kp tz032

Europejskie Forum Przyszłości 2021 w październiku na Śląskim

Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic

Czy będzie absolutorium dla prezydenta? Sesja już 14 czerwca

Umswiony22

Po sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach....

2ee6f501a6569cf213987ad1c50a88aa XL

Bitwa o k(l)asę