Ankieta w sprawie skateparku w Lipinach. Urzędnicy pytają jak powinien wyglądać

W świętochłowickich Lipinach planowana jest budowa skateparku. Urzędnicy postanowili więc zapytać zainteresowanych mieszkańców o to jak powinien wyglądać. Ankietę można wypełnić do 12 sierpnia 2022 r.

fot. pixabay.com
Skateboard

Skatepark ma powstać za budynkiem przy ul. Bukowego 23 w Świętochłowicach. Będzie miał powierzchnię około 800 metrów kwadratowych i kształt litery „L”. Są też wstępne założenia do jego projektu:

  • ze względu na charakter miejsca oraz ograniczone środki finansowe zakłada się zaprojektowanie skateparku w formie niewysokich elementów betonowych odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych użytkowników z możliwością organizowania niedużych zawodów
  • skatepark w całości betonowy
  • różnorodność przeszkód w stosunku do oddalonego o 2 km Skateparku Skałka w Piaśnikach
  • dodatkowe miejsce do odpoczynku „Chill Zone”
  • oświetlenie skateparku umożliwiające jazdę po zmierzchu

O szczegóły urzędnicy pytają zainteresowanych mieszkańców. Jak twierdzą chcą zaproponować projekt „możliwie najbardziej dopasowany do ich potrzeb”. W internetowej ankiecie można wskazać m.in. preferowany rodzaj skateparku (street/skate-art lub park/flow) oraz swoje preferencje dotyczące przeszkód, które mają się tam znaleźć. Jest też pytanie o dodatkowe elementy projektowanego skateparku i miejsce na własne przemyślenia i pomysły związane z tym miejscem. Czas na wypełnienie i wysłanie ankiety jest do 12 sierpnia 2022 r.