Areszt za posiadanie blisko kilograma narkotyków

Świętochłowiccy policjanci po intensywnych działaniach śledczych ustalili i zlokalizowali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. W jego mieszkaniu zabezpieczono prawie 1 kg narkotyków oraz tabletki ecstasy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został aresztowany.

fot. KMP Świętochłowice
fot. KMP Świętochłowice

Informacje zgromadzone przez śledczych wskazywały na to, że podejrzany może przetrzymywać w swoim mieszkaniu narkotyki oraz prowadzić ich sprzedaż. W końcu stycznia policjanci przeprowadzili interwencję w jego lokalu w Świętochłowicach. Podczas przeszukania, podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Znaleziono amfetaminę, marihuanę i ecstasy, z których można było przygotować ponad 8 tysięcy porcji handlowych. Całkowita wartość przejętych narkotyków szacowana jest na blisko 40 tysięcy złotych.

42-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie decyzji sądu, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.