Autocasco - czy warto je kupić? Jak wybrać odpowiednie?

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego zdecydowanie nie należy do ulubionych czynności kierowców. Często wiąże się on bowiem z koniecznością wydania naprawdę sporej sumki. Nie oznacza to jednak, że nie jest to gra warta świeczki. Dobre ubezpieczenie autocasco może bowiem naprawdę pomóc. Co to za rodzaj ubezpieczenia, czy warto je kupić i jak wybrać najbardziej odpowiednie?

Autocasco - czy warto je kupić? Jak wybrać odpowiednie? Treść Dodatkowe ustawienia Ustawienia specjalne SEO Tytuł Maksymalna liczba znaków: 80  Autocasco - czy warto je kupić? Jak wybrać odpowiednie? Tytuł SEO Autocasco - czy warto je kupić? Jak wybrać od

Czym jest ubezpieczenie autocasco?

AC, czy też autocasco to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, którego zakres potrafi być jednak niezwykle przydatny dla kierowców, gdyż bezpośrednio chroni ono ich interesy i stanowi świetne uzupełnienie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Przez to, że AC jest nieobowiązkowe, sprawa z jego określeniem jest jednak znacznie trudniejsza niż w wypadku OC.

Przede wszystkim w AC sumy gwarancyjne, czy też zakres ochrony różni się w zależności nie tylko od ubezpieczyciela, ale też jego oferty. Wpływ na to ma naprawdę dużo kwestii takich jak wartość samochodu, jego rocznik produkcji, czy też stan techniczny. Więcej informacji o autocasco poznasz pod adresem https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-autocasco/

Co obejmuje autocasco?

Najczęściej ubezpieczenie autocasco obejmuje takie zdarzenia jak kolizje ze zwierzyną, innymi autami, czy też elementami architektury, wypadki drogowe, wandalizm, kradzież, pożar, czy też szkody spowodowane przez warunki atmosferyczne. Spotkamy dwa rodzaje ubezpieczeń AC w tej kwestii, gdyż oferowane są ubezpieczenia od ryzyk nazwanych, a także all risk. Z tytułu tych pierwszych uzyskanie odszkodowania jest możliwe tylko, gdy nastąpiło jedno ze zdarzeń wymienionych w umowie. W wypadku AC all risk odszkodowanie możemy otrzymać za każdą sytuację, która nie znalazła się w paragrafie o wyłączeniach odpowiedzialności. Chcąc dowiedzieć się, co obejmuje dane AC powinniśmy sprawdzić OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Jak wybrać najlepsze AC?

To, jakie autocasco będzie dla nas najlepsze, zależy w dużej mierze od auta. Przede wszystkim powinno ono oferować jak największą ochronę za możliwie jak największą cenę. Przy tym trzeba też zwrócić uwagę na wyłączenia odpowiedzialności zawarte w umowie ubezpieczenia AC, gdyż to od nich zależy to, kiedy nie będziemy mieć nawet najmniejszej szansy na otrzymanie, chociaż złotówki odszkodowania.

Chcąc wybrać jak najlepsze AC, warto skonsultować się między innymi z doradcą ubezpieczeniowym. Będzie on w stanie dokładnie wyjaśnić to, kiedy będziemy mieli prawo do odszkodowania w wypadku umowy autocasco, a także pomoże w wyborze najlepszej z ofert nie tylko pod względem finansowym, ale też biorąc pod uwagę to, jaką ochronę ona zapewnia. Najlepsze AC możesz znaleźć między innymi na stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/.

Czy opłaca się wykupić ubezpieczenie AC?

To, czy wykupienie ubezpieczenia autocasco jest opłacalne, zależy tylko i wyłącznie od posiadanego przez nas samochodu. W wypadku starszych aut o niewielkiej wartości zakup AC nie ma tak naprawdę większego sensu. Nie chodzi tu o to, że nie opłaca się otrzymywać odszkodowań, gdyż będą opiewać na niewielką kwotę. Po prostu koszt takiego ubezpieczenia AC będzie zbyt wielki, a płacenie sporej części wartości samochodu każdego roku za ubezpieczenie to kiepski pomysł, gdyż równie dobrze odkładając te pieniądze, w krótkim czasie bylibyśmy w stanie wejść w posiadanie znacznie lepszego auta.

Jeśli jednak posiadamy nowe auto prosto z salonu, to AC nie jest jedynie możliwością a wręcz obowiązkiem. Straty finansowe wynikające z uszkodzenia czy też kompletnego zniszczenia auta przez osoby trzecie, nas lub zdarzenie losowe byłyby po prostu zbyt duże, a dopłacając pewną kwotę za ubezpieczenie AC, możemy czuć się znacznie bezpieczniej.